Meta Pixel

Vroeg Beginnen met Zindelijkheidstraining Heeft Veel Voordelen

Zindelijkheidstraining kan een uitdaging zijn voor zowel ouders als kinderen. Maar wist je dat vroeg beginnen met zindelijk worden problemen kan voorkomen? In dit blog vertellen we waarom!

De Late Zindelijkheidstraining Trend

1) De Gemiddelde Leeftijd voor Zindelijkheidstraining Neemt Toe

Zindelijkheidstraining is een cruciale mijlpaal in de ontwikkeling van kinderen. Maar, tegenwoordig worden kinderen steeds later zindelijk. In de jaren dertig en veertig werden de meeste kinderen tussen de 12 en 18 maanden zindelijk. Nu is dat rond de 36 maanden, en het einde is nog niet in zicht.

Een lijngrafiek die de trend laat zien van late zindelijkheidstraining door de jaren heen. De x-as toont de jaren 1980 tot 2020 en de y-as toont het percentage kinderen dat op de leeftijd van 3 jaar nog in de luiers zit. De grafiek toont een gestage toename van het percentage kinderen dat op de leeftijd van 3 jaar nog in de luiers zit, met een aanzienlijke stijging in de afgelopen jaren. De grafiek toont een duidelijk stijgende trend in late zindelijkheidstraining door de jaren heen.

2) De Risico's van Laat Zindelijk Worden

Een late zindelijkheidstraining kan bij kinderen tot meerdere problemen leiden. Zo blijkt uit wetenschappelijk onderzoek dat kinderen die pas na drie jaar zindelijk worden, meer kans hebben op blaasontstekingen, incontinentie, verstopping en bedplassen. Luiers kunnen ongemak veroorzaken en het risico op infecties en ziekten vergroten, vooral in de kinderopvang. Daarnaast heeft een late zindelijkheidstraining andere nadelen: wegwerpluiers zijn duur en ze zijn nadelig voor het milieu.

De Voordelen van Vroeg Zindelijk Worden

1) Voorkomt Luieruitslag en Infecties

Het langdurig dragen van een vieze luier kan ongemak veroorzaken en leiden tot luieruitslag of infecties. Eerder zindelijk worden zorgt ervoor dat je kind minder lang in de luiers loopt, waardoor de kans op problemen zoals uitslag afnemen. Bovendien helpt het om de huid van je kind schoon en droog te houden na het gebruik van het potje om uitslag te voorkomen.

2) Bespaart Geld en Helpt het Milieu

Zindelijkheidstraining op jonge leeftijd kan geld besparen, omdat kinderen dan korter in wegwerpluiers zitten, die na lange tijd duur kunnen worden. Bovendien dragen wegwerpluiers enorm bij aan de afvalberg en zijn ze niet biologisch afbreekbaar. Zindelijkheidstraining op jonge leeftijd kan dus ook het milieu helpen door de hoeveelheid afval te verminderen. Dit helpt niet alleen de natuurlijke hulpbronnen te sparen, maar vermindert ook de ecologische voetafdruk, waardoor het een duurzamere oplossing is. Duik in onze laatste blogpost en begin met het maken van groene toiletgewoonten voor je kind, ongeacht leeftijd. 

Conclusie - Minder Risico's, Gezondere Kinderen en een Groenere Planeet

Dus, als je zindelijkheidsproblemen wil voorkomen en zeker wil zijn een soepele zindelijkheidstraining, kan het enorm helpen om op tijd te beginnen. Help je kind vroeg met zindelijk worden en pluk er de vruchten van! Ook als je kind wat ouder is gelden de voordelen van vroeg beginnen met zindelijkheidtraining! Lees meer in onze blogpost over de groene toiletgewoonten voor je kind, ongeacht leeftijd.

De app van De Pot Op is een krachtig hulpmiddel bij vroeg zindelijk worden. We bieden een stapsgewijze begeleiding, moderne coaching en bij problemen staat ons team van experts voor je klaar. Zo wordt zindelijkheidstraining een fluitje van een cent. Je verkleint je ecologische voetafdruk, je houdt je kind gezond, en je bespaart geld  op dure luiers. Als je hulp nodig hebt, kan ons team van experts je helpen afscheid te nemen van deze vervelende problemen. Onze moderne coaching en stapsgewijze begeleiding maken de zindelijkheidstraining een fluitje van een cent. Dit terwijl je je ecologische voetafdruk verkleint, je kind gezond houdt en geld bespaart op dure luiers. 
Dus download de app van De Pot Op vandaag nog, en ervaar de voordelen van vroege zindelijkheidstraining!